• Gościnna Zagroda na Cisowym Wzgórzu
  • Gościnna Zagroda na Cisowym Wzgórzu
  • Gościnna Zagroda na Cisowym Wzgórzu
  • Gościnna Zagroda na Cisowym Wzgórzu
  • Gościnna Zagroda na Cisowym Wzgórzu
  • Gościnna Zagroda na Cisowym Wzgórzu
  • Gościnna Zagroda na Cisowym Wzgórzu

Nasze artakcje

Zagroda na cisowym wzgórzu położona jest wśród zielonych pagórków, na wysokości około 190 metrów n.p.m., nieopodal lasu. Nie sąsiaduje bezpośrednio z innymi gospodarstwami, co jest gwarancją ciszy i spokoju. Do najbliższego sklepu, poczty, kościoła jest ok. 3,5 km. W okolicy znajdują się przepiękne jeziora, lasy i Suwalski Park Krajobrazowy.

Surowy suwalski pejzaż łagodzą sielskie widoki pasących się całe lato koni czy szybujących bocianów. Warto się pochwalić, że tereny te mają status zielonych płuc Polski, co oznacza że spełniają podwyższone wymagania ekologiczne. Okolice znane są z produkcji serów, wypieku chleba i kuchni z silnymi wpływami tradycji litewskiej.

Zwolenników aktywnego wypoczynku zapewniamy, że region Suwalszczyzny pokryty jest siecią rowerowych szlaków.

*ZAGRODA NA CISOWYM WZGÓRZU* jest idealnym punktem do rowerowych wypadów. Najwytrwalsi mogą pokusić się o całodzienną wycieczkę na Litwę tak zwanym szlakiem granicznym, wiodącym przez ostępy GÓR SUDAWSKICH. Zimą szlaki te zamieniają się w trasy dla narciarzy biegowych. Kto lubi nurkować, niech podejmie wyzwanie Jeziora Hańcza – najgłębszego w Polsce! Znajduje się ono tylko 11 km od Cisowego Wzgórza.

W bazach nurkowych przy jeziorze można nabić butlę i odpocząć po podwodnych podróżach. W oddalonych o 6 km Smolnikach – wiosce, w której Andrzej Wajda kręcił sceny do filmu “Pan Tadeusz” – znajduje się strzeżone kąpielisko dla dzieci oraz miły leśny barek.

Gościom dysponującym samochodem polecamy zwiedzenie najwyższego wiaduktu w Polsce, znajdującego się przy nieczynnej linii kolejowej w Stańczykach na obrzeżu PUSZCZY ROMINCKIEJ oraz klasztoru kamedułów na półwyspie jeziora Wigry. W sezonie kursuje tu wąskotorowa kolejka leśna – wielka atrakcja nie tylko dla dzieci.

Zainteresowani kuchnią litewską koniecznie muszą wybrać się do Puńska -stolicy Litwinów w Polsce. Mogą też przekroczyć polsko-litewską granicę, odległą tylko o 15 km od CISOWEGO WZGÓRZA, i u naszych wschodnich sąsiadów spróbować słynnych kartaczy oraz ziołowych nalewek.

Z kolei miłośnicy wędkowania będą zachwyceni czystymi Suwalskimi jeziorami i rzekami, których mamy dostatek. Łódź i zezwolenie na połów można wykupić u dzierżawców jezior, informacje na miejscu.

W okolicy ( ok 19 km) działa nowoczesny kompleks narciarski (data otwarcia lato 2008)

Na prawdziwych grzybiarzy czekają natomiast okoliczne lasy – obfite we wszystkie dary natury. Wiele można jeszcze opowiadać o tutejszych atrakcjach, najlepiej jednak przekonać się o nich osobiście – wystarczy odwiedzić CISOWE WZGÓRZE. Zapraszamy!